Utilizarea tehnologiei de asistență cu Everand

Article author
Keiana B.
  • Actualizat

Asigurarea că cititorii noștri pot accesa și se pot bucura ușor de conținutul din biblioteca noastră este importantă pentru noi, aici la Everand. Deși aceasta nu este o listă completă, am furnizat câteva recomandări mai jos pentru tehnologia asistivă populară pe care puteți încerca să o utilizați cu Everand. Ghidurile oficiale ale acestor companii de software sunt cea mai bună referință pentru detalii specifice despre modul de utilizare a produselor lor, așa că vă rugăm să vizitați site-urile lor pentru instrucțiuni detaliate.

Pe site-ul Everand

Puteți accesa site-ul Everand cu următoarele cititoare de ecran (care nu sunt afiliate cu Scribd, Inc. sau cu produsele noastre).

Dacă utilizați un sistem de operare Windows:

Dacă utilizați un macOS:

  • VoiceOver cu cea mai recentă versiune a Safari

În aplicația mobilă Everand

În prezent, aplicația mobilă Everand nu este complet compatibilă cu cititoarele de ecran și cu funcțiile de text-to-speech. Cu toate acestea, opțiunile de accesibilitate sunt integrate în dispozitivele enumerate mai jos și pot fi utile pentru navigarea în Everand.

Dacă utilizați un dispozitiv Apple:

  • VoiceOver cu cea mai recentă actualizare iOS instalată

Dacă utilizați un dispozitiv Android:

  • TalkBack cu cea mai recentă actualizare Android instalată

Echipa noastră se angajează să îmbunătățească experiența pentru toți cititorii noștri și lucrăm în mod continuu pentru a ne îndeplini misiunea de a schimba modul în care lumea citește. Dacă întâmpinați probleme sau aveți feedback suplimentar, vă rugăm să contactați echipa noastră de suport.

A fost util acest articol?