Autentificarea în SlideShare cu Scribd

Article author
Harriet
  • Actualizat

Suntem aici pentru a răspunde întrebărilor tale despre utilizarea unui cont Scribd pentru a te autentifica în SlideShare!

Cum este legat Scribd de SlideShare?

În 2020, SlideShare s-a alăturat comunității Scribd, Inc. pentru a ne ajuta să oferim utilizatorilor din întreaga lume conținut excelent pentru a alimenta curiozitatea și învățarea. Dacă dorești să afli mai multe despre achiziția SlideShare de către Scribd, Inc., postarea noastră de pe blog conține mai multe detalii!

De ce am nevoie de un cont Scribd pentru a utiliza SlideShare?

Pentru a beneficia la maximum de SlideShare și pentru a avea acces la toate funcțiile SlideShare, trebuie să creezi acum un cont Scribd. Conectarea unui cont Scribd ne va ajuta să recomandăm conținut relevant din bibliotecile SlideShare și Scribd.

Pentru a descărca conținut SlideShare direct pe dispozitivul tău, este necesară o abonare. Navigarea și încărcarea de conținut pe SlideShare rămân gratuite pentru toți utilizatorii.

Care sunt beneficiile unei abonări?

Abonații vor avea acces la biblioteca digitală în continuă expansiune a lui Everand, care include cărți electronice, cărți audio, articole de reviste, podcast-uri, conținut original exclusiv și multe altele, precum și la arhiva extinsă a documentelor încărcate de comunitate a Scribd, numărând sute de milioane și crescând în fiecare zi.

Pentru informații despre serviciul nostru premium de abonament, te rugăm să consulți articolul nostru, „Despre abonamente”.

Conectarea contului tău existent SlideShare la Scribd

Dacă ai deja un cont SlideShare, urmează instrucțiunile de mai jos pentru a-l conecta la Scribd.

  1. Autentifică-te în contul tău SlideShare folosind datele de autentificare existente
  2. Odată autentificat, dă clic pe pictograma contului din colțul din dreapta sus
  3. Din meniul contului, selectează „Setări cont”
  4. Pe pagina Setări cont, selectează fila „Social”
  5. Lângă pictograma Scribd, dă clic pe butonul „Conectare”
  6. Când ți se solicită, introdu adresa ta de email și parola pentru contul tău Scribd (aceleași informații pe care le folosești și pentru autentificarea în Everand)

Sunt nou pe SlideShare, dar am deja un cont Scribd.

Acum poți utiliza contul tău Scribd pentru a te autentifica în SlideShare! Dacă ești deja autentificat în Scribd, îți vom recunoaște contul și te vom întreba dacă dorești să continui cu acele informații de utilizator pentru a accesa serviciile SlideShare. (Veți folosi aceleași detalii de autentificare pentru a accesa și Everand.)

Dacă nu ești autentificat în Scribd în prezent, caută opțiunea „Autentificare în Scribd” pe ecranul de înregistrare a contului SlideShare. Odată autentificat, vei putea utiliza detaliile de autentificare existente Scribd pentru a accesa SlideShare.

Ai probleme în accesarea contului tău existent? Vom fi bucuroși să te ajutăm — doar întreabă-ne!

Ce fac dacă am creat din greșeală un cont duplicat?

Echipa noastră te poate ajuta să îți unifici conturile. Te rugăm să contactezi echipa noastră de suport.

Cum îmi gestionez contul?

Puteți schimba parola, actualiza adresa de email și multe altele vizitând pagina contul dvs. de pe site-ul Scribd. Pentru mai multe detalii, consultați articolul nostru din Centrul de ajutor despre acest subiect.

A fost util acest articol?