Crearea unui cont

Article author
Keiana B.
  • Actualizat

Există câteva modalități diferite prin care puteți crea un cont cu Scribd - ne place să facem totul cât mai simplu posibil pentru ca toată lumea să se bucure de ceea ce oferă bibliotecile noastre!

Un cont pentru SlideShare, Scribd și Everand

Când creați un cont cu noi, puteți utiliza același cont pe toate aplicațiile și site-urile noastre:

Dacă sunteți obișnuiți să vizitați Scribd, autentificați-vă pe Everand sau SlideShare cu același cont! Vizitatorii noi care doresc să-și creeze un cont pot citi mai departe pentru mai multe informații.

Cum să începeți

Pentru a crea un cont gratuit:

  1. Pe site-urile Scribd sau Everand, faceți clic pe "Autentificare" situat în colțul din dreapta sus sau în partea de sus a filei "Cont" în aplicațiile noastre mobile.
  2. Selectați linkul "Înregistrare" din partea de jos a ferestrei pop-up

Vizitatorii de pe SlideShare ar trebui să caute "Înregistrare" în partea de sus, în dreapta.

De aici, puteți alege din mai multe metode diferite pentru a vă crea contul.

Înregistrarea prin e-mail

  1. Selectați sau atingeți "Înregistrare cu e-mail"
  2. Completați câmpurile Nume, E-mail și Parolă
  3. Bifați caseta dacă doriți să primiți actualizări de la noi
  4. Selectați sau atingeți "Înregistrare"

Înregistrarea prin Google

Legarea contului dvs. la autentificarea Google vă va permite să vă autentificați folosind Google pe orice dispozitiv pe care doriți să citiți!

Dacă aveți deja un cont înregistrat cu adresa de e-mail pe care o utilizați pe Google, opțiunea "Înregistrare cu Google" va lega contul dvs. Google de contul dvs. existent cu noi.

Odată ce v-ați înregistrat un cont folosind autentificarea Google, veți putea utiliza opțiunea "Continuați cu Google" pentru a vă autentifica pe dispozitivul preferat!

Când utilizați opțiunea "Înregistrare cu Google", datele de autentificare ale contului Google sunt cele pe care le veți utiliza pentru a vă autentifica în contul dvs. Dacă doriți să setați o parolă pentru contul dvs., astfel încât să vă puteți autentifica și direct în Scribd, Everand și SlideShare fără a utiliza contul dvs. Google, puteți face acest lucru pe pagina contului dvs..

Înregistrarea prin Facebook

Când utilizați opțiunea "Înregistrare cu Facebook", datele de autentificare ale contului Facebook sunt cele pe care le veți utiliza pentru a vă autentifica în contul dvs. Dacă doriți să setați o parolă pentru contul dvs., astfel încât să vă puteți autentifica și direct în Scribd, Everand și SlideShare fără a utiliza contul dvs. Facebook, puteți face acest lucru pe pagina contului dvs.

Dacă aveți un cont cu noi care nu este legat de profilul dvs. Facebook și vă autentificați folosind Facebook, veți crea un al doilea cont Scribd separat. Dacă vi se întâmplă acest lucru, contactați echipa noastră de asistență și vă vom ajuta să rezolvați situația!

Înregistrarea prin Apple

Puteți utiliza Apple ID-ul dvs. pentru a vă înregistra pentru un cont prin aplicațiile noastre mobile pe un dispozitiv iOS!

Când utilizați opțiunea "Înregistrare cu Apple", datele de autentificare ale contului Apple sunt cele pe care le veți utiliza pentru a vă autentifica în contul dumneavoastră. Dacă utilizați funcția "Ascunde adresa mea de e-mail" de la Apple, adresa de e-mail asociată contului dumneavoastră poate să nu fie adresa de e-mail pe care o utilizați pentru contul Apple. Dacă doriți să setați o parolă pentru contul dumneavoastră, astfel încât să vă puteți autentifica direct în Scribd, Everand și SlideShare fără a utiliza contul Apple, puteți face acest lucru pe pagina contului dumneavoastră

Dacă aveți un cont la noi care nu este legat de contul dumneavoastră Apple și vă autentificați folosind Apple, veți crea un cont duplicat. Dacă acest lucru se întâmplă, anunțați echipa noastră desuport și vă putem ajuta să legați conturile!

A fost util acest articol?