Achiziționarea și răscumpărarea abonamentelor cadou

Article author
Harriet
  • Actualizat

Vine ziua cuiva? Vrei să trimiți cel mai bun mesaj de "Mulțumesc" vreodată? Ai nevoie de un cadou pentru iubitorul de cărți pentru care este atât de greu să găsești ceva? Oferă un abonament Everand și oferă-le sute de mii de cărți de care să se bucure pe deplin!

Cum pot trimite cuiva un abonament cadou Everand?

Este ușor! Mai întâi, apasă aici pentru a deschide pagina de achiziție a cadoului. Selectează durata abonamentului (6 sau 12 luni) și scrie un mesaj personal, apoi completează informațiile destinatarului. Apoi, decide cum și când dorești să fie livrat - putem trimite cadoul direct destinatarului prin email pentru tine (acum sau într-o dată ulterioară) sau poți imprima un mesaj de cadou și să-l livrezi personal.

Ce fel de abonamente cadou sunt disponibile?

Ofertele noastre actuale de abonament cadou pot fi vizualizate la adresa everand.com/gift.

Cum poate destinatarul să-și răscumpere un abonament cadou Everand?

Odată ce norocosul destinatar a primit codul lor, există câteva modalități de răscumpărare:

  • Dacă le-am trimis codul cadoului prin email, trebuie doar să facă clic pe linkul „Răscumpără acum” inclus în email pentru a vizualiza și răscumpăra abonamentul lor.
  • Pot merge la adresa everand.com/redeem și să introducă codul cadoului.
  • Dacă ai tipărit mesajul lor de cadou, instrucțiunile și codul vor fi incluse.

Ce se întâmplă dacă persoana căreia îi ofer un abonament cadou Everand este deja un membru plătitor?

Nu-i nimic! Valoarea în timp a abonamentului cadou Everand va fi aplicată abonamentului lor existent. Trebuie doar să se autentifice în contul lor Everand și să parcurgă procesul de răscumpărare. Odată ce au răscumpărat abonamentul cadou în contul lor, nu li se va percepe taxa pentru abonamentul lor regulat până când cadoul tău expiră!

Dacă destinatarul tău are un abonament Everand activ prin App Store sau Google Play, va trebui să-și anuleze abonamentul înainte de a răscumpăra cadoul. Același lucru este valabil și pentru unii dintre abonații noștri de lungă durată prin PayPal (abonații mai recenti care utilizează această metodă de plată ar trebui să poată aplica abonamentele cadou în mod normal). Știm că este puțin incomod pentru acești abonați să utilizeze un abonament cadou și, pentru asta, ne cerem scuze. Din cauza restricțiilor privind ajustarea acestor metode de plată, nu putem modifica abonamentele achiziționate prin App Store, Google Play sau PayPal direct, ceea ce include adăugarea automată a timpului de abonament cadou la un abonament existent. Nu-ți face griji, iată o prezentare rapidă a acestui proces și a ceea ce trebuie să te aștepți:

  1. Mai întâi, abonamentul existent prin App Store, Google Play sau PayPal va trebui anulat. Te rugăm să consulți articolul nostru „Cum să-ți anulezi abonamentul” pentru instrucțiuni specifice.
  2. După anularea abonamentului, acesta va trebui să expire. Aceasta înseamnă să aștepți până la sfârșitul perioadei de abonament - de exemplu, dacă abonamentul tău te-a taxat în data de 15 și este apoi anulat, acesta va rămâne activ până pe 15 a lunii următoare.
  3. După expirarea abonamentului, codul cadoului poate fi răscumpărat accesând everand.com/redeem!

În timpul acestui proces, inclusiv în timpul așteptării expirării abonamentului, abonamentul va rămâne activ, cu acces la conținutul premium Everand. Tranziția ar trebui să fie fără probleme și ușoară și utilizatorii pot întotdeauna contacta echipa noastră de suport pentru a verifica starea contului lor!

Ce dispozitive pot folosi membrii pentru a accesa biblioteca Everand?

Aplicația Everand este disponibilă pe dispozitive iOS/iPad OS, dispozitive Android și dispozitive precum unele tablete Kindle și tableta Nook. Citeții pot folosi, de asemenea, site-ul Everand pe un laptop sau pe un browser de desktop. Dacă sunteți interesat să utilizați aplicația noastră Scribd, consultați articolul nostru „Instalarea aplicației Everand” pentru mai multe informații și instrucțiuni detaliate de instalare.

Abonamentele cadou Everand expiră?

Codurile de abonament cadou Everand nu au o dată de expirare. Dacă destinatarul nu este încă pregătit să citească, nu trebuie să vă faceți griji! Pot răscumpăra codul într-o dată ulterioară când vor fi gata să se aventureze într-o carte bună.

Nu am adresa de email a persoanei căreia vreau să-i ofer acest cadou sau aș dori să prezint acest cadou personal. Ce fac?

Nu vă faceți griji, puteți oferi abonamentele cadou Everand în stilul vechi!

În timpul procesului de personalizare a achiziționării cadoului, alegeți opțiunea „Imprimare”, iar noi vă vom trimite un șablon imprimabil al voucherului de abonament cadou. Imprimați mesajul și îl puteți trimite prin poștă sau îl puteți preda personal.

Achiziționez acest abonament cadou astăzi, dar nu vreau ca destinatarul să-l primească decât mai târziu. Ce fac?

Înțelegem; vreți să vă planificați în avans și să nu fiți luați prin surprindere atunci când vine în cele din urmă ziua mare, înțelegem perfect. Puteți programa trimiterea emailului într-o dată viitoare! Sau, pur și simplu, alegeți opțiunea mesajului fizic: imprimați-l și livrați-l personal când vine ziua. Dar nu vă temeți, dacă doriți să cumpărați în avans, trebuie doar să introduceți data la care doriți să fie trimis prin email destinatarului cadoului și noi îl vom trimite în acea zi și vă vom trimite o confirmare când este gata.

Încerc să trimit un abonament cadou Everand cuiva dintr-o altă țară. Este în regulă?

Desigur - Everand este disponibil în întreaga lume! Everand poate fi accesat în orice țară, cu excepția cazului în care furnizorii locali de servicii sau autoritățile l-au blocat. Pentru întrebări specifice privind internaționalul, vă rugăm să ne contactați.

Am primit recent un abonament cadou Everand. Ce este aceasta?

Un abonament cadou Everand oferă acces la biblioteca premium Everand, cu peste 500.000 de titluri de la peste 900 de editori, inclusiv bestseller-uri și lansări noi. Avem cărți electronice, cărți audio, partituri, articole și multe altele disponibile pe Everand. Everand este disponibil ca aplicație pe telefonul sau tableta dvs., sau în browserul dvs., astfel încât să puteți citi oriunde, oricând. Citiți mai multe despre abonamentul nostru aici!

Trebuie să introduc informațiile cardului meu de credit pentru a răscumpăra un abonament cadou?

Nicidecum! Este un cadou, totul este plătit și pregătit pentru tine. Trebuie doar să te înregistrezi pentru un cont gratuit sau să te autentifici pe site-ul Everand pentru a-ți revendica abonamentul cadou și a începe să citești. Accesează www.everand.com/redeem pentru a profita de cadoul pe care l-ai primit!

Care sunt Termenii de utilizare?

Te rugăm să consulți Termenii și condițiile abonamentului cadou, precum și ceilalți Termeni, în secțiunea noastră de "Termeni și politici".

Aș dori să aflu mai multe despre abonamente.

Cel mai bun loc pentru a începe este cu aceste întrebări frecvente. Pentru și mai multe detalii, verifică alte ghiduri și întrebări frecvente ale noastre. Dacă nu găsești răspunsurile pe care le cauți, nu-ți face griji! Doar contactează echipa noastră de suport și vom fi bucuroși să te ajutăm.

A fost util acest articol?