Achiziționarea și utilizarea abonamentelor cadou

Article author
Harriet
  • Actualizat

Se apropie ziua cuiva de naștere? Vrei să trimiți cel mai bun mesaj de "Mulțumesc" vreodată? Ai nevoie de un cadou pentru iubitorul de cărți pentru care este atât de greu să găsești ceva? Oferă un abonament Everand celui mai drag cititor de cărți!

Cum pot trimite cuiva un abonament cadou Everand?

Este ușor! Mai întâi, apasă aici pentru a deschide pagina de achiziție a cadoului. Selectează durata abonamentului (6 sau 12 luni) și scrie un mesaj personal, apoi completează informațiile destinatarului. Apoi, decide cum și când dorești să fie livrat - putem trimite cadoul direct destinatarului prin email pentru tine (acum sau într-o dată ulterioară) sau poți imprima un mesaj de cadou și să-l livrezi personal.

Ce fel de abonamente cadou sunt disponibile?

Ofertele noastre actuale de abonament cadou pot fi vizualizate la adresa Everand.com/gift.

Cum poate destinatarul să-și răscumpere un abonament cadou Everand?

Odată ce norocosul destinatar a primit codul său, există câteva modalități de răscumpărare:

  • Dacă le-am trimis codul cadoului prin email, trebuie doar să facă clic pe linkul „Răscumpără acum” inclus în email pentru a vizualiza și răscumpăra abonamentul lor.
  • Pot merge la adresa Everand.com/redeem și să introducă codul cadoului.
  • Dacă ai tipărit mesajul de cadou, instrucțiunile și codul vor fi incluse.

Ce se întâmplă dacă persoana căreia îi ofer un abonament cadou Everand este deja un abonat plătitor?

Nu-i nimic! Valoarea în timp a abonamentului cadou Everand va fi aplicată abonamentului lor existent. Trebuie doar să se autentifice în contul lor Everand și să parcurgă procesul de răscumpărare. Odată ce au răscumpărat abonamentul cadou în contul lor, nu li se va percepe taxa pentru abonamentul lor regulat până când cadoul tău expiră!

Dacă destinatarul tău are un abonament Everand activ prin intermediul App Store sau Google Play, va trebui să-și anuleze abonamentul înainte de a răscumpăra cadoul. Același lucru este valabil și pentru unii dintre abonații noștri de lungă durată prin PayPal (abonații mai recenti care utilizează această metodă de plată ar trebui să poată aplica abonamentele cadou în mod normal). Știm că este puțin incomod pentru acești abonați să utilizeze un abonament cadou și, pentru asta, ne cerem scuze. Din cauza restricțiilor privind ajustarea acestor metode de plată, nu putem modifica abonamentele achiziționate prin intermediul App Store, Google Play sau PayPal direct, ceea ce include adăugarea automată a timpului de abonament cadou la un abonament existent. Iată o prezentare rapidă a acestui proces și a ceea ce trebuie să aștepți:

  1. Mai întâi, abonamentul existent prin App Store, Google Play sau PayPal trebuie anulat. Te rugăm să consulți articolul nostru „Cum să-ți anulezi abonamentul” pentru instrucțiuni specifice.
  2. Odată ce abonamentul este anulat, trebuie să expire. Aceasta înseamnă să aștepți până la sfârșitul perioadei de abonament - de exemplu, dacă abonamentul tău a fost facturat pe data de 15 și este apoi anulat, va rămâne activ până pe data de 15 a lunii următoare.
  3. După expirarea abonamentului, codul cadoului poate fi răscumpărat accesând Everand.com/redeem!

În timpul acestui proces, inclusiv așteptarea expirării abonamentului, abonamentul va rămâne activ, cu acces la conținutul premium Everand. Tranziția ar trebui să fie fără probleme și ușoară și destinatarul poate întotdeauna contacta echipa noastră de suport pentru a verifica starea contului lor!

Ce dispozitive pot utiliza membrii pentru a accesa biblioteca Everand?

Aplicația Everand este disponibilă pe dispozitive iOS/iPad OS, dispozitive Android și dispozitive precum unele tablete Kindle și tableta Nook. Citeții pot utiliza, de asemenea, site-ul Everand pe un laptop sau pe un browser de desktop. Dacă sunteți interesat să utilizați aplicația noastră Scribd, consultați articolul nostru „Instalarea aplicației Everand” pentru mai multe informații și instrucțiuni detaliate de instalare.

Expirează abonamentele cadou Everand?

Codurile de abonament cadou Everand nu au termen de expirare. Dacă destinatarul nu este încă pregătit să citească cu noi, nu trebuie să vă faceți griji! Pot răscumpăra codul la o dată ulterioară când vor fi pregătiți să se avânte într-o carte bună.

Nu am adresa de email a persoanei căreia vreau să-i ofer acest cadou sau aș dori să prezint acest cadou personal. Ce fac?

Nu vă faceți griji, puteți oferi abonamente cadou Everand în stilul vechi!

În timpul procesului de personalizare a achiziționării cadoului, alegeți opțiunea „Imprimare”, iar noi vă vom trimite un șablon imprimabil al voucherului de abonament cadou. Imprimați mesajul și îl puteți trimite prin poștă sau îl puteți preda personal.

Achiziționez acest abonament cadou astăzi, dar nu vreau ca destinatarul să-l primească decât mai târziu. Ce fac?

Înțelegem; vrei să te pregătești din timp și să nu fii luat prin surprindere când vine în cele din urmă marele eveniment, înțelegem perfect. Puteți programa trimiterea emailului pentru o dată viitoare! Sau, pur și simplu, alegeți opțiunea mesajului fizic: imprimați-l și livrați-l personal când vine ziua. Dar nu vă temeți, dacă doriți să cumpărați în avans, trebuie doar să introduceți data la care doriți să fie trimis prin email destinatarului cadoului și noi îl vom trimite în acea zi și vă vom trimite o confirmare când este gata.

Încerc să trimit un abonament cadou Everand cuiva dintr-o altă țară. Este în regulă?

Desigur - Everand este disponibil în întreaga lume! Everand poate fi accesat în majoritatea țărilor, cu excepția cazului în care furnizorii locali de servicii sau legislația împiedică accesul. Pentru întrebări specifice privind internaționalul, vă rugăm să ne contactați.

Am primit recent un abonament cadou Everand. Ce este aceasta?

Un abonament cadou Everand oferă acces la biblioteca Everand, cu peste 500.000 de titluri de la peste 900 de editori, inclusiv bestseller-uri și lansări noi. Avem cărți electronice, cărți audio, partituri, articole și multe altele disponibile pe Everand. Everand este disponibil ca o aplicație pe telefonul sau tableta ta, sau în browserul tău, astfel încât poți citi oriunde, oricând. Citește mai multe despre abonamentul nostru aici!

Trebuie să introduc informațiile cardului de credit pentru a răscumpăra un abonament cadou?

Nicidecum! Este un cadou, totul este plătit și pregătit pentru tine. Trebuie doar să vă înregistrați pentru un cont gratuit sau să vă autentificați pe site-ul Everand pentru a răscumpăra abonamentul cadou și a începe să citiți. Accesați Everand.com/redeem pentru a profita de cadoul pe care l-ați primit!

Care sunt Termenii de utilizare?

Vă rugăm să consultați Termenii și condițiile abonamentului cadou și alte Termeni în secțiunea noastră „Termeni și politici”.

Aș dori să aflu mai multe despre abonamente.

Cel mai bun loc pentru a începe este cu aceste întrebări frecvente. Pentru și mai multe detalii, consultați alte ghiduri și întrebări frecvente ale noastre. Dacă nu găsiți răspunsurile pe care le căutați, nu vă faceți griji! Doar contactați echipa noastră de suport și vă vom ajuta cu plăcere.

A fost util acest articol?