Confirmarea abonamentului, istoricul plăților și facturile tale

Article author
Keiana B.
 • Actualizat

Confirmarea abonamentului dumneavoastră

Când achiziționați un abonament cu Scribd, Inc. pentru a avea acces la Everand, Scribd și SlideShare, un email de confirmare este trimis la adresa de email asociată contului dumneavoastră. Acest email de confirmare va include numărul comenzii și detaliile achiziției.

Emailul de confirmare este de obicei trimis direct la adresa dumneavoastră de email în câteva minute. Cu toate acestea, uneori poate dura mai mult timp pentru a primi acest email. Înainte de a ne anunța că nu ați primit acest email:

 • Verificați folderul spam sau junk – Este posibil ca furnizorul dumneavoastră de email să fi filtrat acest mesaj într-unul dintre aceste foldere din greșeală.
 • Căutați în inboxul dumneavoastră emailuri care conțin „Scribd.com” sau „Everand.com” – Acest lucru ar trebui să vă ajute să găsiți toate emailurile de la Scribd, Inc., inclusiv emailul de confirmare. Vă recomandăm să adăugați adresa de email a expeditorului listată în aceste emailuri în lista dumneavoastră de contacte, astfel încât corespondența viitoare despre contul dumneavoastră să nu fie trimisă în mod accidental în folderul spam.
 • Asigurați-vă că adresa de email asociată contului dumneavoastră este corectă – Dacă adresa de email pe care o aveți înregistrată este incorectă sau conține o eroare de tastare, acesta ar putea fi motivul pentru care nu ați primit emailul de confirmare. Puteți actualiza adresa de email asociată contului dumneavoastră urmând acești pași.
 • Verificați redirecționarea emailului – Dacă ați configurat redirecționarea emailului pentru adresa de email pe care o avem înregistrată, este posibil ca emailul de confirmare să fi fost trimis la o altă adresă de email. Dacă ați utilizat o metodă alternativă pentru a crea un cont care a generat o adresă de email fictivă în locul adresei de email reale (de exemplu, funcția „Ascunde-mi emailul” de la Apple), vă recomandăm să verificați setările legate de această funcție. Dezactivarea redirecționării emailului pentru astfel de funcții poate împiedica primirea mesajelor importante despre cont.

Niciun semn al emailului de confirmare? Nu vă faceți griji! Doar contactați echipa noastră de suport pentru ajutor. Vă rugăm să includeți toate informațiile despre achiziția dumneavoastră, deoarece acestea ne vor ajuta să găsim contul dumneavoastră și să vă oferim cea mai rapidă asistență posibilă!

Istoricul plăților dumneavoastră

În cadrul istoricului plăților dumneavoastră, puteți vedea fiecare plată pe care ați efectuat-o către Scribd, Inc. și detaliile aferente, cum ar fi data efectuării plății, suma plătită și perioada de facturare pentru care s-a efectuat plata. Aici vor fi înregistrate și orice rambursări efectuate pentru abonamentul dumneavoastră, în scopul păstrării evidențelor.

Pentru a vizualiza istoricul plăților dumneavoastră:

 1. Conectați-vă la contul dumneavoastră pe site-ul Everand sau Scribd
 2. Dați clic pe pictograma contului dumneavoastră din colțul din dreapta sus
 3. Selectați „Contul dumneavoastră” din meniul derulant
 4. Derulați în jos până la secțiunea „Informații de plată”
 5. Dați clic pe „Vizualizare istoric”

În prezent, utilizatorii SlideShare cu un abonament vor trebui să viziteze site-ul Scribd pentru a vizualiza și gestiona abonamentul lor. Nu vă faceți griji - pagina de setări a contului dumneavoastră de pe SlideShare vă va redirecționa și către locul corect pentru a gestiona aceste informații pe Scribd.

Cum să obțineți facturi pentru plățile abonamentului dumneavoastră

Deși furnizăm un bon fiscal în emailul dumneavoastră inițial de confirmare a abonamentului, nu trimitem automat bonuri fiscale recurente pentru plățile ulterioare. Dacă aveți nevoie de facturi pentru plățile recurente, vă rugăm să contactați echipa noastră de suport și să includeți următoarele informații:

 • Numele complet
 • Intervalul de date al facturilor necesare
 • Orice informație specifică pe care doriți să o includeți în facturile dvs. (ex. numele companiei)

Odată ce am primit mesajul dvs., echipa noastră va genera manual și vă va trimite facturile solicitate!

A fost util acest articol?