Revizuirea unei cărți

Article author
Harriet
  • Actualizat

Puteți ajuta alți cititori atunci când încearcă să decidă ce să citească în continuare prin evaluarea cărților pe Everand. Nimeni nu poate scrie o recenzie mai bună decât un cititor pasionat, așa că vă invităm să ajutați comunitatea noastră să decidă ce să citească în continuare.

Cum să scrieți o recenzie în aplicația Everand

Dacă doriți să lăsați o recenzie pentru o carte din aplicația Everand, tot ce trebuie să faceți este să faceți clic pe coperta cărții pentru a deschide pagina "despre" a cărții, apoi derulați în jos, dincolo de descriere. Aici veți vedea opțiunea de a evalua cartea pe o scară de la 1 la 5 stele sau de a scrie o recenzie. După ce ați scris recenzia, faceți clic pe "Postează" pentru a împărtăși gândurile dumneavoastră cu comunitatea noastră.

Cum să scrieți o recenzie pe site-ul Everand

Dacă utilizați site-ul Everand, puteți lăsa o recenzie și acolo, pe pagina "Despre carte" sau "Despre audiobook" pentru o anumită carte. Veți găsi o secțiune de Recenzii când derulați în jos pe acea pagină. Pur și simplu scrieți recenzia și, opțional, evaluați cartea de la 1 la 5 stele. După ce ați terminat, asigurați-vă că selectați "Postează recenzie" pentru a contribui cu evaluarea dumneavoastră.

Vă rugăm să rețineți că va trebui să fiți autentificat în contul dumneavoastră pentru a putea lăsa recenzii și note.

Vă rugăm să vă mențineți comentariile curate și relevante pentru carte sau document și să respectați întotdeauna Ghidurile comunității noastre.

A fost util acest articol?